Zamów w ciągu:
, a paczkę nadamy
Zamów do godziny 17:00, a wyślemy jeszcze tego samego dnia
Ajurweda


Czym właściwie jest ta Ajurweda? To nic innego jak wiedza o życiu (,,Ayur’’- życie, ,,weda’’- wiedza), pochodząca z Indii ,,matka medycyny’’ liczy ok. 5000 tys. lat, w 1979 uznana przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z koncepcji zdrowia i terapii. Istotą i głównym założeniem Ajurwedy jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, ducha i umysłu.


Dosza


Dosza. Co to takiego? Wszechświat to makrokosmos a człowiek jest jego odbiciem. Jako mikrokosmos jesteśmy zbudowani z pięciu elementów. Z eteru, w którym wszystko się dzieje. Z powietrza, które jest bazą życia. Z wody, która życie umożliwia. Z ognia, który dokonuje zmian. Z ziemi, która daje wparcie, jest materią i ją tworzy. Te podstawowe elementy łączą się w trzy pary czyli dosze. Jesteśmy unikatową mieszanką a nasze życie biologiczne to taniec trzech dosz. Vata (wata)- to połączenie przestrzeni i powietrza, Pitta (pita)- ognia i wody i Kapha (kafa) - wody i ziemi. Kiedy dosze są w nadmiarze, każda z nich ma tendencje do wprowadza w ciele zamieszania na swój własny sposób, co może prowadzić do choroby. Celem Ajurwedy jest balansowanie w naszym ciele i umyśle wytrąconych z równowagi elementów.VATA

Powietrze i przestrzeń


Cechy: kreatywność, entuzjazm, ufność, empatia, wrażliwość, akceptacja, zmienność, elastyczność, ,,słomiany zapał’’, niepokój, zagubienie, rozdygotanie, poczucie winy.


zalecenia:

regularność i rytm to podstawa

spożywaj ciepłe jedzenie

otaczaj się wspólnotą

koncentruj się na jednym zadaniu

przebywaj w naturze

dziel się troskami

stosuj napar dla VATY
PITTA 

Ogień i woda


Cechy: charyzma, intelekt, odwaga, niezawodność, konkret, sprawczość, przywództwo, rywalizacja, niecierpliwość, zazdrość, sztywność, krytyczność, złość.

zalecenia:

odpuść sobie, odpocznij

nie kończ za wszelką cenę

bądź uważny bez osądzania

korzystaj z pomocy, nie oceniaj

pośmiej się z siebie

stosuj napar dla PITTY
KAPHA 

Ziemia i woda

Cechy: lojalność, gromadzenie, łagodność, bezpieczeństwo, współczucie, hojność, harmonia, cierpliwość, stałość, lenistwo, stagnacja, ospałość, narzekanie.

zalecenia:

uprawiaj jakiś sport, dużo się ruszaj

doceń co masz

dziel się

działaj w duecie

po prostu zacznij

dbaj o siebie

stosuj napar dla KAPHY


Herbatki ziołowe Ayursofia


Napary złożone z ziół i przypraw poprzez swój unikalny skład oddziaływają subtelnie na nasz organizm. Napary ajurwedyjskie pozwalają zbalansować dosze wytraconą z równowagi, tę której jest w nadmiarze. W przypadku Vaty, gonitwę myśli, zamartwianie i bujanie w obłokach pięknie zbalansuje napar uziemiający. Dla Pitty, tej ambitnej i często surowej dla siebie i innych zalecany jest napar uspakajający. Bierna i stała Kapha potrzebuje za to pobudzającego ,,kopniaka’’.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
paynow
Sklep internetowy Shoper.pl